Σχεδιασμός κι οργάνωση γιορτής: Παπαευαγγέλου Καλλιόπη
Υλοποίηση γιορτής: Κυριακοπούλου Ελένη

Την Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2013 το σχολείο μας πραγματοποίησε την γιορτή της εθνικής επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940. Αρχικά, σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις, ορίστηκε ως σημαιοφόρος η μαθήτρια της Γ' τάξης Παύλου Στρατηγούλα και παραστάτες από τη Γ' τάξη οι μαθήτριες Δήμου Χριστίνα και Κεχαγιά Ευαγγελία, από τη Β'  τάξη οι μαθητές Ξυλαγκράς Παναγιώτης, Μπομπότας Γ.Χρήστος και Ταραράς Φώτιος και από την Α' τάξη η μαθήτρια Τσαπολάρι Μαρίζα.

Στη συνέχεια δόθηκαν βραβεία και αριστεία στους μαθητές που κατά το σχολικό έτος 2012-13  διακρίθηκαν για τις επιδόσεις και το ήθος τους.

Έπειτα ακολούθησε το χρονικό,σχετικά video και ποιήματα που διαβάστηκαν από μαθητές και μαθήτριες. Η γιορτή ολοκληρώθηκε με τον Εθνικό μας Υμνο.