Αγιασμός

Σήμερα 11 Σεπτεμβρίου, πραγματοποιήθηκε και στο σχολείο μας ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.

Κοντά στους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς βρέθηκαν ο Αντιδήμαρχος Υποδομών, τεχνικών υπηρεσιών και καθαριότητας κ. Στόικος Γεώργιος , ο Πρόεδρος της τοπικής κοινότητας κ. Δαραβίγκας Νικόλαος, ο Πρόεδρος και τα μέλη του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου και εκπρόσωπος του Πολιτιστικού Συλλ όγου των κατοίκων του Αγίου Πνεύματος της Θεσσαλονίκης.

Μετά την τέλεση του αγιασμού ακολούθησε το καλωσόρισμα των μαθητών της Πρώτης Γυμνασίου και οι ευχές προς όλους για καλή και φωτισμένη σχολική χρονιά. Στο τέλος ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων γλύκ ανε παιδιά και εκπαιδευτικούς με το κέρασμά του.

ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!