Το τριήμερο 4-6 Απριλίου πραγματοποιήθηκε η εκπαιδευτική εκδρομή των μαθητών της Γ΄ Γυμνασίου στην Αθήνα με συνοδούς τους καθηγητές: Καρανατσίδη Ευάγγελο, Κυριακοπόυλου Ελένη και Λιούσα Αποστολίνα. Οι μαθητές ξεναγήθηκαν στη Βουλή των Ελλήνων, στο Βράχο της Ακρόπολης και στο νέο Μουσείο της Ακρόπολης. Επίσης είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν τις θεατρικές παραστάσεις "Ο φιλάργυρος" του Μολιέρου στο Εθνικό Θέατρο και "Το ΚΤΕΛ" στο θέατρο Κιβωτός. Τα παιδιά παρότι κουρασμένα επέστρεψαν γεμάτα καινούριες εικόνες και εμπειρίες. Σαν συνοδοί οφείλουμε να ευχαριστήσουμε τους μαθητές μας για την άψογη συμπεριφορά και συνεργασία που επέδειξαν σε όλη την διάρκεια της εκδρομής.

11.04. 2014
Προς το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Γ/σιου Αγίου Πνεύματος

Σας στέλνουμε αυτή την επιστολή εκ μέρους της Τρίτης Γυμνασίου για να σας ευχαριστήσουμε για τη χρηματική σας προσφορά στην υλοποίηση της τριήμερης εκδρομής μας. Το ποσό που προσφέρατε κάλυψε τα έξοδα για την παρακολούθηση της θεατρικής παράστασης “Ο Φιλάργυρος” του Μολιέρου στο Εθνικό Θέατρο. Σας ευχαριστούμε και πάλι θερμά!

Οι μαθητές της
Γ΄ Γυμνασίου