ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΓΗΣ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ
ΛΙΟΥΣΑ ΑΠΟΣΤΟΛΙΝΑ
ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ

Στα πλαίσια του προγράμματος Αγωγής Σταδιοδρομίας που υλοποιήθηκε από τους μαθητές του Γ1, με θέμα "Γνωρίζοντας ομάδες επαγγελμάτων",οι μαθητές επέλεξαν το επάγγελμα που τους ενδιαφέρει και συγκέντρωσαν πληροφορίες γι΄αυτό. Οι εργασίες των παιδιών που ήταν σε μορφή word αποτέλεσαν ένα όμορφο ηλεκτρονικό βιβλίο.

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ

ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΣΥΝΔΕΣΜΟ.

ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ

Οι μαθήτριες Μόσχου Αριστέα και Κεβάνη Λόρι ασχολήθηκαν με το επάγγελμα του Δικηγόρου και τις προοπτικές που αυτό παρέχει.

ΚΟΜΜΩΤΗΣ – ΚΟΜΜΩΤΡΙΑ

Οι μαθήτριες ΚιοσσέΒαία και Κουστουλίδου Ελένη μελέτησαν το επάγγελμα του κομμωτή και παρουσίασαν τα αποτελέσματα της δουλειάς τους σε μορφή powerpoint

ΙΑΤΡΙΚΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ

Οι μαθήτριες Κουστουλίδου Αντωνίνα και Γώτα Σταυρούλα μελέτησαν τα ιατρικά επαγγέλματα και παρουσίασαν τα αποτελέσματα της δουλειάς τους σε powerpoint