ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΙΗΤΕΣ !!

Όλα ξεκίνησαν , όταν η κ. Καυκιά Θέκλα, καθηγήτρια Αγγλικών στο σχολείο μας, ενημέρωσε τους μαθητές της β΄ και γ΄ τάξης για τον διαγωνισμό που προκήρυξε ο οργανισμός «Never Such Innocence» με θέμα τις συγκρούσεις και τον αντίκτυπό τους στις κοινωνίες. Στον διαγωνισμό συμμετέχουν παιδιά και νέοι ηλικίας 9–18 ετών από περισσότερες από 100 χώρες και περιλαμβάνει τέσσερις κατηγορίες: Ποίηση, Ζωγραφική/Τέχνη, Ομιλία/Λόγο και Τραγούδι. Και καθώς το θέμα του φετινού διαγωνισμού για τις συμμετοχές από την Ελλάδα ήταν αφιερωμένο στην επέτειο των 200 χρόνων από την έναρξη της Ελληνικής Επανάστασης του 1821 οι μαθητές μας αποφάσισαν να δοκιμάσουν για πρώτη φορά να γράψουν ποίηση, και μάλιστα στα Αγγλικά! Να τοι εδώ με τους επαίνους για τη συμμετοχή τους! Παιδιά, συγχαρητήρια και εις ανώτερα!!

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.