ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΤΗ ΦΟΡΑ…

Μακρύς ο δρόμος για να αποκτήσουν οι μαθητές μας περιβαλλοντική συνείδηση. Μα το πρώτο βήμα έγινε σήμερα με τους μαθητές της Α2 τάξης που καθάρισαν απο τα σκουπίδια την αυλή του σχολείου μας και το μικρό άλσος γυρω απο αυτό. Μπράβο στα παιδιά, αλλά και στον μαθηματικό μας ,τον κ. Κώστα Γαβρανίδη που όχι μόνο πήρε την πρωτοβουλία, αλλά έδωσε και το παράδειγμα σε όλους! Και έπεται και συνέχεια στην περιβαλλοντικη εκπαίδευση …..

Μπορεί να είναι εικόνα 3 άτομα, άτομα που στέκονται, εξωτερικοί χώροι και δέντρο
Μπορεί να είναι εικόνα 3 άτομα, άτομα που στέκονται, δέντρο και εξωτερικοί χώροι
Μπορεί να είναι εικόνα 4 άτομα, δέντρο και εξωτερικοί χώροι
Μπορεί να είναι εικόνα 4 άτομα, άτομα που στέκονται, δέντρο και εξωτερικοί χώροι
Μπορεί να είναι εικόνα 4 άτομα, άτομα που στέκονται, εξωτερικοί χώροι και δέντρο
Μπορεί να είναι εικόνα 2 άτομα, δέντρο και εξωτερικοί χώροι
Μπορεί να είναι εικόνα 8 άτομα, άτομα που στέκονται, δέντρο και εξωτερικοί χώροι
Μπορεί να είναι εικόνα εξωτερικοί χώροι

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.