ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ

Η 3η Ολυμπιακή εβδομάδα στα Σχολεία ολοκληρώνεται σήμερα Παρασκευή 12 Μαΐου . Βασικό της σύνθημα για το σχολικό έτος 2022-2023 ήταν : «Γνωρίζω τα Ολυμπιακά αθλήματα – Μαθαίνω για τη βιωσιμότητα και τον υγιεινό τρόπο να ζεις». Στο πλαίσιο αυτής της εβδομάδας ο καθηγητής μας της Φυσικής Αγωγής, κ. Γάλλος Γιώργος γνώρισε στους μαθητές κάποια από τα λιγότερο δημοφιλή ολυμπιακά αθλήματα ( ρυθμική γυμναστική, ξιφασκία, ράγκμπι, μπάντμιντον) κι οργάνωσε σχετικές δραστηριότητες. Η χαρά των παιδιών δεν περιγράφεται!!

Μπορεί να είναι εικόνα 5 άτομα, άτομα που παίζουν μπάσκετ, φρίσμπι και κλαρινέτο
Μπορεί να είναι εικόνα 5 άτομα, στίβος, φρίσμπι και segway
Μπορεί να είναι εικόνα 5 άτομα, σκούτερ, segway, φρίσμπι, σκέιτμπορντ και κείμενο
Μπορεί να είναι εικόνα 15 άτομα, άτομα που παίζουν μπάσκετ και δέντρο
Μπορεί να είναι εικόνα 8 άτομα, άτομα που παίζουν βόλεϊ και άτομα που παίζουν μπάσκετ
Μπορεί να είναι εικόνα 8 άτομα και άτομα που παίζουν μπάσκετ
Μπορεί να είναι εικόνα 6 άτομα, άτομα που παίζουν βόλεϊ, άτομα που παίζουν μπάσκετ, άτομα που παίζουν αμερικανικό ποδόσφαιρο και οδός
Μπορεί να είναι εικόνα 3 άτομα
Μπορεί να είναι εικόνα 2 άτομα και οδός
Μπορεί να είναι εικόνα 6 άτομα και άτομα που κάνουν πολεμικές τέχνες
Μπορεί να είναι εικόνα 5 άτομα και κλαρινέτο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.