ΔΙΑΧΥΣΗ ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

Σήμερα το πρωί η καθηγήτρια μας των Αγγλικών κ. Θέκλα Καυκιά παρουσίασε στους εκπαιδευτικούς και στους μαθητές του σχολείου μας τα ευρωπαϊκά προγράμματα πάνω στα οποία δούλευε όλη τη χρονιά στα δύο σχολεία που υπηρετεί. “Α hero ‘s Journey” ένα πρόγραμμα e twinning για το γυμνάσιο μας και ένα για το λύκειο Νέου Σκοπού με τίτλο ” # stem 3.0 let’s code it and share it ” . Και μια κινητικότητα Erasmus για το λύκειο Νέου Σκοπού με τίτλο ” Literally United με επισκέψεις σε σχολεία της Ευρώπης, εικαστικές δράσεις, θεατρικά δρώμενα, παιχνίδια , συνεργασίες με ξένους μαθητές , βραβεύσεις . Από την κινητικότητα στη Γαλλία μάλιστα που είχε σαν θέμα τον μαθηματικό γραμματισμό διάλεξε η κ. Καυκιά ένα παιχνίδι γρίφων για να παίξουν οι μαθητές της γ’ τάξης και βράβευσε και τους νικητές! Τι σπουδαίο πράγμα να τα παρακολουθούμε όλα αυτά, να συμμετέχουν οι μαθητές μας αλλα και να ανταλλάσουμε καινοτόμες ιδέες και πρακτικές εμείς οι εκπαιδευτικοί! Την ευχαριστούμε πολύ για την εξαιρετική παρουσίαση!

Μπορεί να είναι εικόνα 2 άτομα, άτομα που μελετούν και κείμενο
Μπορεί να είναι εικόνα 7 άτομα και άτομα που μελετούν
Μπορεί να είναι doodle κείμενο
Μπορεί να είναι εικόνα 1 άτομο και κείμενο
Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο που λέει "eTwinning A Hero's Journey epro ETWINNING ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΣΧ.ΕΤΟΣ 2022-2023 ΜΕΛΗ ΑΠΟ ΑΠΟΧΕΣΚΑΧΟΛΕΙΑ 5 ΧΩΡΕΣ ΚΑΙ 6 ΣΧΟΛΕΙΑ"
Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο που λέει "#STEM 3.0- LET'S CODE AND SHARE IT"
Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο
Μπορεί να είναι εικόνα 3 άτομα, τηλεόραση, η Πύλη του Βρανδεμβούργου και κείμενο
Μπορεί να είναι εικόνα μνημείο και κείμενο
Μπορεί να είναι εικόνα 4 άτομα και άτομα που χαμογελούν
Μπορεί να είναι εικόνα 3 άτομα, άτομα που μελετούν και κείμενο
Μπορεί να είναι εικόνα 10 άτομα
Μπορεί να είναι εικόνα 7 άτομα και κείμενο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.