ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ

Στα πλαίσια της Θεματικής Εβδομάδας πραγματοποιήθηκαν ενημερώσεις στους μαθητές/τριες του Γυμνάσιο Αγίου Πνεύματος από υπεύθυνους της Τροχαίας, του Κ.Υ.Ν.Ζίχνης, του ΣΣΝ.

Την Δευτέρα 7 Μαΐου  2018 επισκέφτηκε το Γυμνάσιο Αγίου Πνεύματος ο Διοικητής του Αστυνομικού Τμήματος κο. Βαγενάς Βασίλειος και ενημέρωσε τους μαθητές για την “Κυκλοφοριακή Αγωγή”.

Την Τρίτη 8 Μαΐου 2018 επισκέφτηκε το Γυμνάσιο Αγίου Πνεύματος η κα Λάππα Χρυσούλα από το Κ.Υ. Ν.Ζίχνης και ενημέρωσε τους μαθητές/τριες της Β και Γ τάξης για την “Εφηβεία”. Ενώ την Τετάρτη 9 Μαΐου 2018 ενημέρωσε τους μαθητές/τριες της Γ τάξης για “Εξαρτήσεις” και της Β τάξης για θέματα “Υγιεινής”.

Την Πέμπτη 10 Μαΐου  επισκέφτηκε το Γυμνάσιο Αγίου Πνεύματος η υπεύθυνη του Συμβουλευτικού Σταθμού Νέων κα Καραμανίδου Φωφώ και αφού ενημέρωσε τους μαθητές/τριες για τις Α΄Βοήθειες, πραγματοποίησε βιωματικό σεμινάριο.

Τέλος, την Παρασκευή 11 Μαΐου επισκέφτηκε το Γυμνάσιο Αγίου Πνεύματος  ο Διαιτολόγος –  Διατροφολόγος κ. Δήμου και ενημέρωσε τους μαθητές/τριες για ¨Διατροφικές Συνήθειες – Νευρική Ανορεξία – Βουλιμία¨.

Μαθητών Επιχειρείν

Το Β1 του Γυμνασίου Αγίου Πνεύματος έλαβαν μέρος στο 4ο διαγωνισμό “Μαθητών Επιχειρείν”, με την εικονική επιχείρηση “ΦΥΤΟΚΟΣΜΟΣ”

Η παρουσία τους ήταν πολύ καλή. Οι μικροί μας επιχειρηματίες πέτυχαν τους στόχους τους.