Ενημέρωση

Καλησπέρα σας, σας ενημερώνω ότι από την επόμενη εβδομάδα σταδιακά θα ξεκινήσουμε την τηλεκπαίδευση.

Μερικοί καθηγητές θα χρησιμοποιήσουν την σύγχρονη τηλεκπαίδευση και μερικοί την ασύγχρονη.

Στη σύγχρονη τηλεκπαίδευση γίνεται χρήση των emails των γονέων που είναι στο myschool και θα πρέπει να  ¨κατεβάσετε¨  την πλατφόρμα webex meetings , στον υπολογιστή σας ή στο smartphone , σύμφωνα με τις οδηγίες του υπάρχουν στην ιστοσελίδα του υπουργείου παιδείας.

Στην ασύγχρονη τηλεκπαίδευση  θα πρέπει οι μαθητές να δημιουργήσουν λογαριασμό στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.   Αν λόγω υπερφόρτωσης του συστήματος δεν μπορέσετε,  απλά συνεχίστε την προσπάθεια. Τα παιδιά θα ενταχθούν σε δεύτερη φάση στο πρόγραμμα. Ο αριθμός μητρώου του μαθητή είναι στον έλεγχο επίδοσης.  Σας στέλνω σε αρχείο ένα έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας , για την επεξεργασία των προσωπικών δεδομένων. Όποιος δεν συμφωνεί μπορεί να μην  συμμετέχει στην τηλεκπαίδευση.

Αν υπάρχει λάθος στο email , να στείλετε το σωστό στο email του σχολείου:  mail@gym-ag-pnevm.ser.sch.gr

H  Δ/ντρια

Ευαγγελία Αλεξοπούλου