ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ

Ευχές

Για τις εορτές του Πάσχα

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για το πνεύμα σύμπνοιας και συνεργασίας που επιδείξατε στις δύσκολες για όλους μας συνθήκες.

Θα θέλαμε να συγχαρούμε τους μαθητές και τις μαθήτριες για το ενδιαφέρον και την συμμετοχή τους στην εξ΄αποστάσεως εκπαίδευση.

Η εξ?αποστάσεως εκπαίδευση δεν μπορεί να αντικαταστήσει τη διαζώσης εκπαίδευση που προσφέρεται στην σχολική τάξη. Δίνεται, όμως η δυνατότητα στους μαθητές να μην αποκοπούν από τα μαθήματα.

Να ενθαρρύνετε τα παιδιά σας να επισκέπτονται τις ηλεκτρονικές τάξεις (ασύγχρονη εκπαίδευση) και να παρακολουθούν στη σύγχρονη διδασκαλία, παρ?όλες τις αντικειμενικές δυσκολίες που αντιμετωπίζουμε όλοι, για όσο καιρό μας το επιβάλουν οι συνθήκες.

Σύμφωνα με την υπουργική απόφαση τα εξ?αποστάσεως μαθήματα θα διακοπούν από την Μεγάλη Τετάρτη 15 Απριλίου έως και την Τρίτη 21 Απριλίου. Οι καθηγητές θα αναρτήσουν υλικό και εργασίες την Τετάρτη 22 Απριλίου όπου θα μπορούν οι μαθητές και οι μαθήτριες να λάβουν. Οι σύγχρονες διδασκαλίες θα συνεχιστούν την Δευτέρα 27 Απριλίου.

Ας είμαστε αισιόδοξοι προσδοκώντας ότι σύντομα θα επιστρέψουμε κανονικότητά μας, στο σχολείο μας, στην τάξη.

Καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση!

με υγεία  σε σας και στην οικογένειά σας

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και

η Διεύθυνση