ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ!

Δε θα ήταν ψέμα αν λέγαμε πως η εβδομάδα που διανύσαμε αφιερώθηκε στην ασφάλεια των παιδιών μας. Την Τετάρτη 1 Μαρτίου, παγκόσμια ημέρα πολιτικής προστασίας συνδεθήκαμε διαδικτυακά για μία ώρα σε σχετική ημερίδα του Δήμου Νέας Ζιχνης και της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών με συμμετοχή του ΟΑΣΠ προκειμένου να εμπεδώσουμε ” Μέτρα αντισεισμικής προστασίας στο σπίτι και στο σχολείο “. Αλλά και την Παρασκευή 3 Μαρτίου φιλοξενήσαμε στο σχολείο τον κ. Κοφίτσα Βάιο , πρόεδρο του συλλόγου καθηγητών πληροφορικής του νομού μας και τον κ. Τσουκαλά Πρόδρομο , αστυνόμο Β’. Εκείνοι με τη σειρά τους ενημέρωσαν τους μαθητές μας για τους κινδύνους που παραμονεύουν στο διαδίκτυο , καθώς και για τους κινδύνους απο τη χρήση ναρκωτικών. Τους ευχαριστούμε πολύ όλους! Κι ας μην ξεχνάμε ότι: Ένα ενημερωμένο παιδί θα είναι ταυτόχρονα κι ένα ασφαλές παιδί!!