ΤΙΜΕΣ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΗΘΙΝΟ ΗΡΩΑ!

Σε κλίμα συγκίνησης και υπερηφάνειας τελέστηκε χθες στη γενέτειρα του ήρωα της Επανάστασης Εμμανουήλ Παπά μνημόσυνο για τα 201 χρόνια από τον θάνατό του. Σ αυτό παραβρέθηκαν η σημαιοφόρος και οι παραστάτες του γυμνασίου μας συνοδευόμενοι από τον καθηγητή κ. Κώστα Γαβρανίδη. Ακολούθησε πλήθος επίσημων εκδηλώσεων μεταξύ των οποίων αγώνας δρόμου 17 χλμ. για άντρες και γυναίκες, αλλά κι αγώνας δρόμου 1200 μ. για μαθητές . Στον τελευταίο συμμετείχαν συνολικά 18 μαθητές του σχολείου μας και διακρίθηκαν ανάμεσά τους ο Χρήστος Γκέκας της α’ τάξης (κατέλαβε τη 2η θέση) και ο Θωμάς Τσιμπίσης της γ’ τάξης (κατέλαβε την 3η θέση). Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που τίμησαν με την παρουσία τους τον ΗΡΩΑ μας!!!

Μπορεί να είναι εικόνα 13 άτομα, άτομα που στέκονται και εξωτερικοί χώροι
Μπορεί να είναι εικόνα 6 άτομα και άτομα που στέκονται